Цікаві факти




Незвичайні заповіти


Самуель Братт, завзятий курець, вирішив помститися своїй дружині, яка забороняла йому палити його улюблені кубинські сигари і зробив він це досить оригінально. У своєму заповіті, який був оприлюднений в 1960 році, Самуель залишив їй 330.000 фунтів з однією умовою - вдова зобов'язана палити по 5 сигар в день для отримання цієї спадщини.


При всій безлічі найбільш ексцентричних заповітів чемпіоном серед заповідачів по праву може вважатися канадський адвокат Чарльз Міллар, чий заповіт - не просто зібрання не надто добрих жартів над ближніми, але й документ, що вплинув на життя не тільки його рідного міста Торонто, а й всієї Канади. Чарльз Міллар помер в 1926 році, і його остання воля відразу стала сенсацією. Він згадав у заповіті двох приятелів, суддю і священика, відомих по всій Канаді ненавистю до будь-яких видів азартних ігор. Їм він залишив великий пакет акцій одного з іподромів. Крім того, що обидва в результаті отримували прибуток від азартних ігор, вони автоматично - як акціонери - ставали членами жокей-клубу, з яким обидва багато років боролися. Суддя і проповідник прийняли дар. Ще п'ятьом своїм товаришам, затятим противникам пияцтва та алкогольних напоїв, Міллар заповів акції пивоварної компанії. Лише один з п'яти відмовився від спадщини. Ще трьом знайомим, які терпіти не могли один одного настільки, що відмовлялися знаходитися в один і той же час в одному і тому ж місці, він заповів свою розкішну віллу на Ямайці, як не дивно, але ніхто не відмовився.
Але найголовнішим пунктом була небувало велика сума грошей, яку адвокат заповів "тій з жительок Торонто, яка протягом десяти років з часу моєї смерті народити на світ найбільшу кількість дітей". Цей пункт заповіту не один раз намагалися оскаржити в суді, але Міллар був хорошим адвокатом, тому причепитися було ні до чого. Те, що відбувалося потім в Канаді, назвали "великим Торонтським дербі". Сплеск народжуваності в Торонто, та й по всій Канаді в це десятиліття був феноменальним. У підсумку 30 травня 1938, рівно через десять років після смерті Міллара, міський суд почав розглядати заявки на спадщину. Дамочка, що встигла за десять років розродитися десятком малюків, була дискваліфікована - виявилося, що не всі її діти від одного і того ж чоловіка, як цього вимагав Міллар. Дискваліфікації піддалася і ще одна жінка: вона дев'ять разів народжувала, однак п'ятеро дітей були мертвонародженими. Обидві дами отримали втішний приз в $ 13 тис. $ 500 тис. були розподілені в рівних частках між чотирма сім'ями, в яких за десять років народилося по дев'ять дітей. Як пізніше повідомляли газети, після отримання виграшу більше в цих сім'ях дітей не народжуються.


Остання воля зірки каліфорнійського вищого суспільства Сандри Уест полягала в тому, щоб поховати її в шовковому нічному халаті за кермом улюбленого автомобіля Ferrari, причому виконавцю заповіту було доручено простежити за тим, щоб крісло було відсунуто на максимально комфортну відстань і дзеркала відрегульованістю для найкращого огляду. Остання воля була виконана. Правда, виконувач заповіту небіжчиці вирішив залити могилу бетоном, побоюючись вандалів, які могли б зазіхнути на дорогий автомобіль.




Джон Боумен, підприємець з Вермонта, поховав свою кохану дружину і двох дочок, а через два роки і сам відправився на той світ. Абсолютно впевнений у тому, що він зустріне їх на тому світі і якимось чином зуміє повернутися в цей світ, у своєму заповіті він розпорядився зберігати свій особняк у повній готовності до його повернення і щовечора подавати на стіл пізню вечерю. Боумен помер в 1891 році. Пізня вечеря в його особняку перестали подавати лише в 1950 році, коли скінчилися виділені на утримання будинку та слуг гроші.


Самий щедрий і зворушливий подарунок зробив знаменитий письменник Роберт Льюїс Стівенсон, який заповідав одній зі своїх подруг свій день народження. Дама народилася в Різдво 25 грудня, і її власне свято завжди забували. Зміна цієї дати на 13 листопада, день народження письменника, могла б змінити ситуацію, але останню волю автора «Чорної стріли» і «Острова скарбів» суд задовольняти заборонив: Стівенсон не був законним власником дня народження, а тому не міг його нікому заповісти.


Найдовший в світі заповіт залишила після себе нікому доти не відома американська домогосподарка Фредеріка Евелін Стілуел Кук в 1925 році. Він складався з 95940 слів і ніколи не був прочитаний цілком уголос, як це зазвичай відбувається. Місіс Кук не володіла великою власністю, а її рухоме і нерухоме майно можна було перерахувати по пальцях. Зате місіс Кук, нажила за своє довге життя безліч друзів і ворогів, мала блискучу пам'ять і знайшла кілька слів (добра або злих - справа інше) всім їм. Вона складала заповіт 20 років, і багато з тих, хто бачив її за цим заняттям, були впевнені, що вона пише роман. До речі, ті, хто все-таки зміг прочитати заповіт цілком, стверджують, що він і читається як справжній жіночий роман, а якщо його надрукувати, то читацький успіх гарантований.


Юджин Роденберрі, творець феномена Стартрек, обожнював наукову космічну фантастику, тому його останнім бажанням, згідно із заповітом було: «Після смерті я хочу відправиться до зірок». Це бажання було виконано: його тіло кремували і в 1997 році іспанський супутник доставив прах покійного на орбіту, де вміст урни було випущено у верхні шари атмосфери. Через десять років за ним пішла дружина ... Романтично і сумно, чи не так? ...


У 1841 році поет Генріх Гейне одружився на Євгенії Мірат, неосвіченій, грубій і недалекій, але досить симпатичній продавчині із взуттєвого магазину. Його любов до неї набувала інколи дивної форми, так що поет залишив заповіт, за яким усе майно переходить Євгенії, але з однією умовою - вона повинна обов'язково вийти заміж після його смерті. Чому так? За словами письменника, таким чином, він буде впевнений, що хоча б ще одна людина буде шкодувати про його смерть.


Адвокат з дивним ім'ям Ті М Зінк, який помер в 1930 році, дуже погано ставився до жінок, тому його останнім бажанням, згідно із заповітом, було будівництво бібліотеки, в якій всі твори були б написані тільки чоловіками (на початку він так само хотів заборонити всім жінкам відвідувати цю бібліотеку, але потім передумав), і персонал також складався тільки з чоловіків. Для цього своє майно у розмірі 35.000 доларів він заповів вкласти у фонд під відсотки на 75 років, після чого використовувати отримані кошти для будівництва Zink Womanless Library, а над входом щоб висіло гасло «No Women Allowed» (Жінки не допускаються). Можливо, на щастя, його дочка, що отримала за заповітом 5 доларів, успішно оскаржила рішення батька, і бібліотека так і не була побудована.


Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас всі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому псу Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер зробив Максиміліану абсолютно людські документи. Своїй дружині, Уенді Дітріх він залишив 1 цент. Але вона, за тими ж собачими документам, вийшла заміж за пса і, після його смерті, спокійно вступила в права спадщини, оскільки пес, природно, заповіту не залишив.


Коли Леона Хемслі померла у віці 87 років, був оприлюднений її вкрай незвичайний заповіт. За її вказівкам був створений особливий фонд у розмірі 12 мільйонів доларів, гроші з якого йшли виключно для утримання її улюбленої собачки по кличці Бедка (Trouble), щоб тварина прожила решту життя в розкоші і достатку. Керуючим фондом був призначений брат покійної, Елвін Розенталь, якому вона залишила майже 10 мільйонів доларів. Коли собачка помре, вона повинна бути похована поряд зі своєю господинею в пишному мавзолеї вартістю майже півтора мільйона доларів. Про онуків бабуська теж не забула (їх у неї 2) і залишила якихось «жалюгідних» 5 мільйонів доларів, з чим вони, звичайно, були незгодні і досі оскаржують це рішення в суді.


Бездиханне тіло пуерториканця Анджело Пантойя було знайдено під мостом Сан-Хуан, поліція так і не дізналася, хто його вбив. За словами його брата Карлоса, Анджел хотів бути щасливим і твердо стояти на ногах у своєму домі. Родичі виконали бажання покійного - Анджело забальзамували у вертикальному положенні. Зараз він стоїть в одній з кімнат у будинку своєї матері, в реперському одязі, модних окулярах і бейсболці, майже як живий ... Брр ... До речі, будь-який бажаючий всього за 5 $ може прийти в гості до матері Анджело і помилуватися на забальзамоване тіло.



Дивні та смішні закони


  • Південна Дакота. Тут ні в якому разі не можна падати на сирній фабриці, а тим більше засинати на ній.
  • Міссурі, Сент-Луїс. Якщо сталася пожежа, а жінка в нічній сорочці, то її не можна рятувати. Адже вона не одягнена. 
  • Провіденс. Острів Роде. Якщо сьогодні неділя , а людині терміново потрібні зубна паста і зубна щітка, то нічого не вийде. Продаж щіток і зубних паст одній і тій же людині в неділю суворо заборонено.
  • Сінгапур. Тут не можна жувати жувальні гумки.
  • Флорида. Ніяких інтимних відносин з дикобразами. Порушення карається законом.
  • Бірма. Заборонено користуватися інтернетом. Ті , хто наважаться полазити в інтернеті, сидітимуть у в'язниці за свою непристойну поведінку.
  • Вермонт. Коли жінка в силу віку втрачає зуби і змушена користуватися вставними, то для початку потрібно попросити письмового дозволу у свого чоловіка, і тільки потім вставляти їх.
  • Лос-АнджелесВи вирішили прийняти ванну і у вас є дві прекрасні дівчини. Але вибрати потрібно тільки одну. З двома ну ніяк не можна, за законом.
  • Оклахома. Заборонено у ванній кімнаті тримати сплячого осла, але саме після 7 години вечора.
  • Швеція. У цій країні проституція є цілком законною діяльністю, а от користуватися послугами повій не можна.
  • Таїланд. Якщо ви вирішили вийти на вулицю, то обов'язково одягніть нижню білизну, а то за її відсутність штрафують.
  • На міському кладовищі міста Демінгом (штат Нью-Мексико) забороняється полювати.
  • У США, в штаті Теннесі, заборонено ловити рибу за допомогою лассо.
  • У Великобританії чоловік за законом має право справити потребу в громадському місці, за умови, що він направить струмінь на заднє колесо свого автомобіля, а правою рукою триматиметься за цей автомобіль.
  • Ліциній, римський намісник у Стародавній Галлії, розділив рік на 14 місяців, щоб частіше збирати податки.
  • У місті Торонто забороняється тягати по вулицях дохлих коней. Заборона, однак, діє тільки в неділю.
  • На Алясці можна вбивати ведмедів, але от будити звіра, щоб з ним сфотографуватися — заборонено законодавством.
  • У Флориді незаміжнім жінкам заборонено стрибати з парашутом по неділях.
  •  В Арізоні зрізавши кактус, можна отримати до 25 років в’язниці.
  • У Венеції забороняється годувати голубів — заради збереження старовинних будівель. Штраф за годування може скласти до $ 600, і не більше $ 60 у випадку, якщо заплатити на місці. Тут також не можна перебувати без сорочки в громадському місці і їсти сендвічі, сидячи на тротуарі, так само як і в Римі, не можна купатися у фонтанах.
  • Перебуваючи в Китаї, захочеться подивитися на голих жінок — будь ласка. Але не дай бог дивився на голі ноги одягненої жінки. Це в Китаї вважається грубою образою і карається кількома днями в’язниці.
  • Згідно законам Данії, їздити на автомобілі треба завжди з включеними фарами, щоб відрізнятися від припаркованих машин. Штраф за їзду з вимкненими фарами може досягати $ 100.
  • У Гонконзі дружина, якій зрадив чоловік, може убити його, але за однієї умови — розправу вона повинна зробити голіруч, без зброї. Що стосується коханки чоловіка, то її можна убити чим завгодно.
  • У Таїланді не можна проїхатися на мотоциклі без сорочки. Штраф за їзду на транспортному засобі з голим торсом може скласти близько $ 10. А також заборонено топтати гроші. Справа в тому, що на всіх купюрах і монетах Таїланду зображений король цієї країни. Наступати на його зображення — неповага по відношенню до монарха, за яку покладається тюремне ув’язнення.
  • У Німеччині можуть накласти штраф до $100 за створення загрози безпеки на автобані. Зокрема, по легендарному хайвею не можна йти пішки і зупиняти машину, навіть якщо закінчився бензин.




За матеріалами:http://unnatural.ru, http://tut-cikavo.com, http://www.safari.kiev.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...